Kā kopt dārza mēbeles?

Dārzi un pagalmi daudziem ir vieta, kur atpūsties, tāpēc tajos tiek izvietotas dārza mēbeles. Dārza mēbeļu piedāvājums mūsdienās ir ļoti plašs un katrs var atrast sev tīkamu dizainu. Diemžēl, ar dārza mēbelēm problēma ir tāda, ka tās labi izskatās vien labākajā gadījumā pirmo sezonu. Pēc tam tās noput, apaug ar sūnām vai pat sāk pūt un pelēt lietus un mitruma ietekmē. Mēbeles, kas atrodas ārpus mājas nolietosies daudz ātrāk, taču, ja tās tiek pareizi koptas, varam panākt, ka šo mēbeļu mūžs ir krietni vien ilgāks, turklāt tās arī izskatās labi. Kā tad pareizi būtu jākopj dažādu materiālu dārza mēbeles?

Pītās vai bambusa mēbeles

Pītās klūgu vai bambusa mēbeles (Kreditas 24) ir viens no populārākajiem dārza, pagalmu un terašu mēbeļu veidiem. Tās ir vieglas, salīdzinoši ērtas un nav pārāk dārgas. Diemžēl, kad šīs mēbeles jāsāk kopt, rodas problēmas. Pītajām mēbelēm starp pinumu rievām sakrājas putekļi un citi netīrumi. Tos varētu viegli izskalot, taču pītās mēbeles nedrīkst mazgāt ar lielu ūdens daudzumu, jo tad, tās nevarēs nožūt un sāks pūt. Vislabāk šādas mēbeles tīrīt ar siltu ziepjūdeni un maigu lupatiņu. Ja mēbelēs ir manāmi gruži un netīrumi, tad, vispirms ieteicams tās nosūkt ar putekļusūcēju. Pēc mazgāšanas noteikti jānosusina virsmu, lai lielais mitrums neiesūktos. Lai mēbeles atkal padarītu spožas un mazliet tās pasargātu, tās var iesmērēt ar eļļu, taču ar to pārcensties nevajadzētu. Eļļa pārāk biezā slānī būs lipīga un krās putekļus.

Plastmasas mēbeles

Arī plastmasas mēbeles dārzos var atrast itin bieži. Mūsdienās plastmasas mēbeles dizaina ziņā ir ļoti atšķirīgas un nereti pirmajā acu uzmetienā, pat never pateikt, ka tā ir plastmasa. Tas protams, no dizaina viedokļa ir labi, taču kopšanu tas mazliet apgrūtina. Parastas, vienkāršas plastmasas mēbeles kopt ir viegli, vien jāapmazgā tās ar šļūteni un jānoslauka, taču sarežģītāku konstrukciju plastmasas mēbeles vajadzētu kopt saudzīgāk. Tās vajadzētu mazgāt ar mitru lupatiņu un pēc tam noslaucīt.

Koka mēbeles

Koka mēbeles dārzos izskatās ļoti labi un iederīgi. Kā nekā dabīgie materiāli ideāli sader kopā ar pašu dabu, taču kopšanas ziņā, koka mēbeles nav tas labākais risinājums. Sākumā gribētu piekodināt, ka koka mēbeles tomēr būtu labāk turēt zem nojumes vai terases, jo koks, atrodoties zem klajas debess, ātri vien kļūs nespodrs, apaugs ar sūnām un sāks bojāties. Kopjot koka dārza mēbeles noteikti vajadzētu izmantot īpašus, kokam paredzētus tīrāmos līdzekļus. Koks visu ātri uzsūc, tāpēc labāk netīrīt ar parastām ziepēm vai veļas pulveriem. Noteikti pēc tīrīšanas mēbeles jānožāvē un jāuzklāj tām īpašs mēbeļu vasks. Tas pasargās mēbeles pret turpmākiem bojājumiem un padarīs tās spodrākas.

Metāla mēbeles

Vēl dārzos un pagalmos visai bieži iespējams sastapt metāla mēbeles. Ar metāla mēbeļu kopšanu ir mazliet sarežģītāk, jo citādāka kopšana vajadzīga katram metālam. Piemēram, alumīnija mēbeles kopt ir samērā viegli, jo tās nerūsē. Alumīniju var mazgāt ar ziepju ūdeni, īpaši nesatraucoties par skalošanām un slaucīšanām. Dzelzs mēbeles vai mēbeles ar dzelzs detaļām noteikti jākopj rūpīgāk, jo tās var sākt rūsēt. Arī tās var mazgāt ar ziepju ūdeni, taču pēc tam tās noteikti kārtīgi jānoslauka. Tas pats attiecas arī uz krāsotajām metāla mēbelēm.

Citus padomus iespējams izlasīt šeit: http://www.geteuro.lt/.