Laulība un naudas problēmas

Pārvaldīt finanses nav viegli pat vienai personai, bet ja esat precējies, problēmas var divkāršoties. Eksperti piedāvā padomus, ko izmantot jūsu laulībā, lai jūs varētu mazāk uztraukties par savu naudu. Savukārt vieglāk izprast noteiktus gadījumus ir ja jūs aplūkojat individuālu situāciju, kur var būt kaut kas līdzīgs arī jūsu gadījumam.

Laurai un Māri, kuri ir precējušies vairāk nekā sešus gadus, ir sava naudas pārvaldīšanas sistēma: viens kopīgs bankas konts, kurā viņi ik mēnesi iegulda un no kura tiek segti visi mājas izdevumi, piemēram, hipotēka un elektrības rēķins. Papildus tam viņiem ir divi atsevišķi, personīgi konti DKK, kas pēc viņu ikmēneša iemaksām ļauj viņiem tērēt savu naudu. Visbeidzot, viņi strādā kopā, lai sasniegtu savus ilgtermiņa finanšu mērķus, un kā komanda pārvalda lielus tēriņus, piemēram, automašīnas un atvaļinājumus.

“Mēs izveidojām šo sistēmu, kad mēs pārcēlāmies kopā pirms apprecējāmies,” saka Māris. “Mums tas darbojas, bet man jāsaka, ka tas, iespējams, ciestu neveiksmi, ja mēs labi neinformētu viens otru par saviem tēriņiem, nerīkotos atbildīgi un kopīgi nepieņemtu lēmumus.”

Laura un Māris ir izdomājuši, kā savienot laulību un naudu tādā veidā, kas derētu viņiem abiem. Citiem pāriem tomēr nav tā paveicies.

“Ņemot vērā ekonomikas stāvokli, mājokļa problēmas, kredīta problēmas, arvien vairāk pāru saskaras ar nopietnām laulību un naudas problēmām, pat ar bankrotu.

Šeit ir izskaidroti kopējie finanšu scenāriji, ar kuriem bieži saskaras pāri, un piedāvā praktiskus padomus to novēršanai.

1. scenārijs: Atstāšana novārtā = laulības un naudas problēmas

Vai jums šķiet, ka jūs ar savu dzīvesbiedru cīnāties par naudu, kuru viņš vai viņa iztērē? Vai jūs pats bieži tērējat naudu, lai iespītētu savam dzīvesbiedram, jo jūs esat dusmīgs? Lai arī var šķist, ka nauda ir nopietns strīda avots jūsu laulībā, tomēr pie vainas varētu būt kaut kas vairāk. Bieži vien pāros, kuri strīdas par naudu, problēma nav nauda. Tā vietā cīņas par naudu ir attiecību novārtā atstāts blakusprodukts. Tādos gadījumos kā šie, nauda kļūst par ieroci. Viens laulātais izmanto otra ieradumus kā munīciju, pieminot otras puses tēriņus, kad tas visvairāk sāpēs. Vai arī laulātais tērē, lai iegūtu vienlīdzību pat tad, kad zina, ka tēriņi pārsniedz pāra budžetu (Klik her).

Mūsu attiecību dinamika un aizvainojumi tiek izspēlēti ar naudu. Tas nav nekas neparasts, ja redzat, ka cilvēks dusmojas uz savu dzīvesbiedru, un tad iet ārā un kaut ko nopērk kā atriebību. Kāds ir risinājums? Atrodiet labu laulību konsultantu un strādājiet pie savu attiecību jautājumiem. Strādājot pie pāra attiecību jautājumiem, var arī palīdzēt atrisināt viņu finansiālās problēmas. Kad esat novērsis galveno cēloni, uzlabojas arī tādas problēmas kā nauda.

2. scenārijs: Mīlestība ir akla

Vēl viena izplatīta finanšu problēma var rasties, kad pāri ir pārņemti ar mīlestību, neņemot vērā budžetu. Viņi dodas bagātīgos atvaļinājumos kopā, pērk viens otram dārgas dāvanas vai pērk māju, kuru nevar atļauties. Šie izdevumi kalpo par mīlestības simbolu pret jauno dzīvesbiedru, bet tie arī kalpo tam, lai padziļinātu pāris finanšu krīzes apstākļos. Šī scenārija problēma ir tā, ka viņiem galu galā trūkst naudas. Kad šie pāri nonāk parādos, viņiem ir par ko cīnīties gan ar laulības, gan ar naudas problēmām. Šajā gadījumā risinājums ir gudrs finanšu plānotājs, kurš var piedāvāt norādes budžeta veidošanā, ilgtermiņa ieguldījumu mērķus un palīdzēt izkļūt no parādiem.